انصراف ۵۰ هزار بازنشسته از بیمه تکمیلی/آغاز ثبت‌نام در سامانه تورهای گردشگری نوروز از بهمن ماه

دوشنبه - ۲۹ آذر ۱۳۹۵
انصراف ۵۰ هزار بازنشسته از بیمه تکمیلی/آغاز ثبت‌نام در سامانه تورهای گردشگری نوروز از بهمن ماه

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به افزایش سقف تعهدات بیمه تکمیلی از اول شهریورماه گفت: دو میلیون نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی داریم که امسال تعداد انصرافی از آن 50 هزار نفر بوده است.

عباس رشیدی در خصوص بیمه تکمیلی بازنشستگان گفت: قرارداد ما از اول شهریورماه شروع شد و تغییراتی در بسته خدمتی لحاظ شد و تعهدات اعمال جراحی و بستری فوق تخصصی تا سقف ۱۵ میلیون تومان، بستری عمومی تا سقف ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و هزینه‌های تشخیصی درمانی تا سقف ۵۵۰ هزار تومان، هزینه‌های آزمایشگاهی تا ۲۸۰ هزار تومان است.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه ۷۴۲ هزار سند در حوزه آزمایش ارائه شده است و در صدر اسناد پزشکی ارائه شده قرار دارد، گفت: بیمارستان های دولتی در اختیار بازنشستگان است و توصیه ما این است که بازنشستگان بیشتر از بیمارستان های دولتی استفاده کنند، البته بیمه‌گر با بیمارستان های خصوصی نیز قرارداد دارد.
رشیدی درباره آمار انصراف دهندگان از بیمه تکمیلی گفت: دو میلیون جمعیت بیمه شده داریم که تعداد انصرافی بسیار کم و امسال ۵۰ هزار نفر بود.
وی با بیان اینکه ۲۵ هزار و ۴۰۰ بیمار خاص داریم عنوان کرد: هزینه‌های بیماران خاص را تا سقف‌های تعیین شده پرداخت می‌کنیم.
مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری همچنین درباره تورهای گردشگری بازنشستگان گفت: قبلا سقف سفر بازنشستگان محدود و دو سفر در دوره بازنشستگی بود که امسال به سه سفر رسیده است و آب درمانی محلات خارج از سهمیه سفر قابل استفاده است. کمک هزینه ۲۵۰ هزارتومانی نیز به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.
رشیدی ادامه داد: کمک هزینه عتبات عالیات نیز از ۵۵۰ هزار تومان به ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه شرکتهای مجری سفرها را برای عیدنوروز افزایش خواهیم داد گفت: امسال آمار ثبت نامی از ۹۰ هزار نفر به ۱۵۰ هزار نفر رسیده است چراکه در ایام نوروز استقبال بالا است.
مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: بازنشستگان با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی می توانند در این تورها ثبت نام کنند که البته از بهمن ماه این سامانه برای ایام نوروز باز می شود.
0

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:


برچسب ها: