بازار کشور مملو از کالاهای ارزان و بی‌کیفیت قاچاق است

جمعه - ۴ تیر ۱۳۹۵
بازار کشور مملو از کالاهای ارزان و بی‌کیفیت قاچاق است

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی با بیان اینکه گام اول درمان اقتصاد بیمار ایران جلوگیری از ورود عمده کالاهای قاچاق به بازارهای کشور است، گفت: صنایع کوچک و متوسط بسیاری همانند کارخانه ارج به دلیل مشکلات نقدینگی و سوءتدبیر مسئولان در حال تعطیلی‌اند.

محمد عطاردیان با بیان اینکه مسئولان باید با منع ورود کالاهای قاچاق به صورت عمده مانع از تشدید بیماری اقتصاد ایران شوند اظهار داشت: کالای قاچاق و بی‌کیفیت به صورت عمده و ارزان تمام بازارهای داخلی را پر کرده و تولیدات کالاهای تولید داخل در انبارها دپو شده‌اند.

وی افزود: در کنار مشکلات مربوط به قاچاق کالا، خدمات مربوط به سرمایه گذاری نیز راکد شده و دولت طلب پیمانکاران و شرکت‌ها را پرداخت نمی‌کند و این موضوع بر مشکلات نقدینگی، صنایع و تولید کنندگان افزوده است.

وی با بیان اینکه ایران به عنوان امن ترین کشور در منطقه با مشکلات اقتصادی مواجه است، تصریح کرد: سرمایه گذاران با توجه به شرایط سیاسی میل به سرمایه گذاری دارند اما عدم وجود تدبیر و زیرساخت‌های لازم موانعی در این زمینه ایجاد کرده است.

عطاردیان خاطرنشان کرد: دولت باید به بخش خصوصی اجازه دهد تا در تکمیل پروژه‌ها ورود کند، از توان بخش خصوصی در سالهای گذشته طبق ظرفیت موجود استفاده نشده است. بنابراین این ظرفیت همچنان راکد مانده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از صنایع کوچک و متوسط همانند کارخانه ارج در حال تعطیلی‌اند، گفت: این معضل به دلیل عدم وجود نقدینگی و سرمایه در گردش به وجود آمده است.

عطاردیان با اشاره به اینکه اقتصاد ما نیازمند سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی بسیاری است، گفت: به عنوان یکی فعالان صنعت ساختمان می‌گویم که بسیاری از کشورها برای به راه انداختن صنایع داخلی و ایجاد اشتغال به فعال سازی پروژه‌های عمرانی و بخش ساختمان توجه می‌کنند.

وی افزود: این صنعت در صورت فعال شدن پروژه‌های عمرانی و ساختمان سازی، بیش از ۴۰۰ صنعت دیگر را فعال خواهد کرد.

منبع: فارس

0

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:


برچسب ها: