نخستین تعاونی شرکت های امداد خودرو در کشور ایجاد شد

چهارشنبه - ۸ دی ۱۳۹۵
نخستین تعاونی شرکت های امداد خودرو در کشور ایجاد شد

معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از تشکیل نخستین تعاونی شرکت های امداد خودرو در کشور خبر داد.

سیدحمید کلانتری روز چهارشنبه در نشستی با انجمن صنفی امداد خودرو که در محل وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، افزود: تعاونی های تامین نیاز در جهت هم افزایی در فعالیت های همسان است.

وی گفت: همه ما بارها در خیابان و یا جاده ها به دلیل نقص فنی خودرو گرفتار شده ایم و گاهی نیاز داشتیم امداد خودرو به ما کمک کند.
کلانتری ادامه داد: نخستین پرسشی که در ذهن کمک گیرنده در هنگام گرفتن کمک متبادر می شود، هزینه و چگونگی نوع خدمت است.
وی مهمترین وظیفه تعاونی امداد خودرو را رعایت حقوق مصرف کننده عنوان کرد و گفت: ارایه خدمات مطلوب با هزینه های مشخص می تواند رضایت مشتری را جلب کند. تعاونی می تواند از خدمات استاندارد بهره مند شود.
به گفته معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ایجاد تعاونی برای شرکت های ایران خودرو می تواند موجب افزایش بهره وری، هماهنگی و هم افزایی میان شرکت ها شود.
کلانتری وظیفه دیگر تعاونی ها را ارتقا ناوگان امداد خودرو به لحاظ کیفیت عنوان کرد و گفت: با ارتقا کیفیت می توان برای کاهش هزینه ها اقدام کرد.
وی در پایان گفت: شهرداری می تواند کار امداد خودرو را در شهرها با تعاونی شرکت های امداد خودرو پیگیری کند.
سپس در این نشست «علیرضا ناطقی» مدیر کل خدمات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعاونی های تامین نیاز به دلیل دو عامل اصلی شکل گرفته است.
وی نیازهای مشترک مشاغل و هم افزایی اقتصادی و اجتماعی را از عوامل اصلی شکل گیری تعاونی های تامین نیاز در کشور عنوان کرد.
ناطقی تعداد تعاونی های تامین نیاز در کشور را ۵۱۵ تعاونی عنوان کرد و گفت: ۱۰۰ هزار نفر در این تعاونی ها عضو هستند. همچنین چهار هزار و ۸۰۰ تعاونی تامین نیاز مصرف کننده در کشور فعال است.

منبع: ایرنا

0

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:


برچسب ها: