آیا کارفرما مجاز به تغییر محل کار کارگر است؟

پنج شنبه - ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
آیا کارفرما مجاز به تغییر محل کار کارگر است؟

هر نوع تغییر عمده در شرایط کار که بر خلاف عرف معمول کارگاه و یا محل کار باشد، پس از اعلام موافقت کتبی اداره کار و امور اجتماعی محل، قابل اجرا است.

مطابق بند «د» ماده (۱۰) قانون کار محل انجام کار باید در قرارداد کار ذکرشود، ضمناً شرط مربوط به محل انجام کار همانند سایر شروط، نباید مجهول باشد.

بنابراین چنانچه در قرارداد کار اولیه یا بر طبق توافق بعدی محل انجام کار کارگر در حوزه جغرافیایی خاصی پیش بینی شده باشد، به نحوی که محل‌های مربوط برای طرفین معمول باشد، شرط مزبور خلاف قانون و باطل تلقی نخواهد شد.

 

مطابق ماده ۲۶ هر نوع تغییر عمده در شرایط کار که بر خلاف عرف معمول کارگاه و یا محل کار باشد، پس از اعلام موافقت کتبی اداره کار و امور اجتماعی محل، قابل اجرا است. در صورت بروز اختلاف، رأی هیات حل اختلاف قطعی و لازم الاجراست.

منبع: باشگاه خبرنگاران

0

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:



بازدید: ۳۷
برچسب ها: