اعلام آمادگی کارفرمایان برای کمک به دولت در احیای بن کارگری

دوشنبه - ۱۹ شهریور ۱۳۹۷
اعلام آمادگی کارفرمایان برای کمک به دولت در احیای بن کارگری

عضو هیأت مدیره کانون عالی کارفرمایی گفت که فردا نماینده کارفرمایان در نشست کارگروه مزد برای بررسی جبران کاهش قدرت خرید کارگران شرکت خواهد کرد.

علی‌اصغر آهنی‌ها عضو هیأت مدیره کانون عالی کارفرمایی درباره نشست کارگروه مزد شورای عالی کار گفت: کارفرمایان در این جلسه حضور خواهند داشت و علت اینکه در جلسه قبل حضور نداشتیم این بود که هماهنگی‌ها درست صورت نگرفته بود و با جلسات دیگری در تداخل بود.

وی گفت: هدف کلی ما این است که با توجه به شرایط فعلی کشور به اقشار کارگری کمک شود هرچند که شرایط کارفرمایان هم نابسامان است.

عضو هیأت مدیره کانون عالی کارفرمایی با اشاره به خطر تعطیلی که کارگاه‌های کوچک و متوسط را تهدید می‌کند، گفت: امکان افزایش مستقیم دستمزد وجود ندارد، هم از لحاظ قانونی این امکان وجود ندارد و هم اینکه کارفرمایان توان این کار را ندارند.

آهنی‌ها گفت: تغییرات نرخ ارز که برای کارگران و کارفرمایان هزینه‌های زیادی داشته برای دولت منابع بسیاری ایجاد کرده که دولت می‌تواند از همان طریق حمایت‌های اجتماعی خود را از کارگران داشته باشد.

وی گفت: ماده ۴۱ قانون کار اجازه بررسی دوباره دستمزد و تغییر آن در یک سال را نمی‌دهد، لذا تنها راه ممکن تأمین هزینه‌های اجتماعی از سوی دولت است.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار، گفت:‌ دولت می‌تواند از منابعی که به دست آورده در تأمین ارزاق عمومی اقدام کند و ما نیز آماده‌ایم تا در تحقق پیشنهاد احیای ستاد بن به دولت کمک کنیم.

منبع: فارس

0

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:بازدید: ۱۴۰
برچسب ها: