بهترین روش برای ایجاد اشتغال، صاحب فناوری شدن است

سه شنبه - ۱۱ مهر ۱۳۹۶
بهترین روش برای ایجاد اشتغال، صاحب فناوری شدن است

رئیس جهاد دانشگاهی گفت:عناصر مهم پیشرفت شامل توسعه فرهنگی برای آماده سازی زیرساخت های فکری پیشرفت، توسعه آموزش های تخصصی و مهارت محور ابزار مورد استفاده پیشرفت و رقابت پذیری و کارآفرینی و تجاری سازی برای تبدیل علم به ثروت است.

حمیدرضا طیبی،رئیس جهاد دانشگاهی در آیین امضای تفاهم نامه همکاری جهاد دانشگاهی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هدف اصلی تشکیل جهاد دانشگاهی در سال ۵۹ الگوسازی توان کشور و رسیدن به پیشرفت پایدار بود گفت: عناصر مهم پیشرفت شامل توسعه فرهنگی برای آماده سازی زیرساخت های فکری پیشرفت، توسعه آموزش های تخصصی و مهارت محور برای تربیت نیروی انسانی، توسعه علمی و فناوری به عنوان ابزار مورد استفاده پیشرفت و رقابت پذیری و کارآفرینی و تجاری سازی برای تبدیل علم به ثروت است.

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه بهترین روش برای ایجاد اشتغال، صاحب فناوری شدن است، گفت: مشکل جدی در زمینه فناوری‌های داخلی اتصال به بازار است. تکنیک اتصال به بازار و متولی این امر در کشور باید مشخص شود.

وی با بیان اینکه  جهاد دانشگاهی توانسته در این حوزه الگوسازی های خوبی انجام دهد افزود: علاوه بر ایجاد روحیه خودباوری و تقویت هویت ملی در بخش فرهنگی، مراکز آموزشی خوبی تاسیس کند و از طرفی در بخش توسعه فناوری توانسته در مرز علم نیز حرکت کند. امروزه هیچ کشوری فناوری را که ابزار پیشرفت و رقابت است در اختیار کشور دیگری قرار نمی‌دهد از این رو اگر صاحب فناوری نشویم اقتصاد رقابت پذیری نیز نخواهیم داشت.

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به برنامه اشتغال فراگیر وزارت کار، افزود: جهاد دانشگاهی تمام توان فرهنگی، علم و فناوری، آموزشی و کارآفرینی خود را با گستره جغرافیایی سراسر کشور در خدمت ابن برنامه قرار خواهد داد.

منبع: تسنیم

0

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:


برچسب ها: