Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/tashako1/public_html/wp-content/plugins/content-aware-sidebars/lib/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/tashako1/public_html/wp-content/plugins/content-aware-sidebars/lib/freemius/includes/class-fs-logger.php:89) in /home/tashako1/public_html/wp-content/plugins/wpu-shortlinks/wpu-shortlinks.php on line 254

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/tashako1/public_html/wp-content/plugins/content-aware-sidebars/lib/freemius/includes/class-fs-logger.php:89) in /home/tashako1/public_html/wp-content/plugins/wpu-shortlinks/wpu-shortlinks.php on line 254
تدوین بسته حمایت از کارآفرینان/ارائه آموزش‌های رایگان بین‌المللی – تشکل نیوز

تدوین بسته حمایت از کارآفرینان/ارائه آموزش‌های رایگان بین‌المللی

دوشنبه - ۱۵ بهمن ۱۳۹۷
تدوین بسته حمایت از کارآفرینان/ارائه آموزش‌های رایگان بین‌المللی

مدیرکل بهره وری نیروی کار وتوسعه کارآفرینی از تدوین بسته سیاستگذاری حمایت از کارآفرینان خبردادوگفت: این بسته پس ازشفاف شدن سازوکارهای حمایت از کارآفرینان از طرف وزیر کار به هیأت دولت می رود.

رحیم سرهنگی با تشریح برنامه های حمایت از کارآفرینان اظهار داشت: در این زمینه بسته پیشنهادی سیاستگذاری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تدوین شده و در مراحل نهایی قرار دارد.

وی با اشاره به مشوق های پیش بینی شده در این بسته افزود: یکی از حمایت های پیشنهادی برای کارآفرینان مشوق های مالیاتی است که می تواند بخشی از مالیات آنها را پوشش دهد.

مدیرکل بهره وری نیروی کار و توسعه کارآفرینی وزارت کار ادامه داد: همچنین در این بسته حمایتی، موضوع گشایش لاین ویژه مبادلات تجاری کارآفرینان در گمرکات پیش بینی شده است.

سرهنگی، پرداخت هزینه های آموزش کارآفرینان برای شرکت در دوره‌های بین المللی را از دیگر مفاد حمایتی عنوان کرد و گفت: این بسته در حال حاضر تدوین شده است اما باید سازوکارهای اجرایی آن شفاف شود که در این مرحله قرار دارد.

وی افزود: بسته پیشنهادی سیاستگذاری و حمایتی برای کارآفرینان پس از نهایی شدن با امضای وزیر کار برای تصویب به هیأت دولت تقدیم می شود.

مدیرکل بهره وری نیروی کار و توسعه کارآفرینی وزارت کار، همچنین از تاسیس باشگاه کارآفرینان برتر و آغاز فعالیت آن خبرداد و گفت: در این باشگاه ۱۶۰ کارآفرین برتر کشور عضویت دارند که مهمترین هدف آن دورهمی کارآفرینان و اشتراک نظرات و تجربیات موفق بین یکدیگر است و این مهم می‌تواند تاثیر قابل توجهی در ارتقای فعالیت‌های کارآفرینانه داشته باشد.

سرهنگی، اتصال کارآفرینان به شرکت‌های داخلی و بین المللی و فراهم کردن زیرساخت های تعاملات و مبادلات کالایی را از دیگر مزیت های هم افزایی کارآفرینان در قالب باشگاه عنوان کرد و گفت: در این تعاملات کارآفرینان مدل های موفق اقتصادی را می‌توانند به اشتراک بگذارند.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره اینکه امکان عضویت جدید در این باشگاه برای کارآفرینان وجود دارد یا خیر گفت: فعالیت این باشگاه در فاز نخست با عضویت ۱۶۰ نفر آغاز می شود اما امکان عضویت سایر کارآفرینان در آینده فراهم خواهد شد.

وی تاکید کرد: البته کارآفرینانی می توانند در این باشگاه عضو شوند که فعالیت یا محصول آنها بازار داخلی و خارجی داشته باشد یا اینکه مستعد باشند.

منبع: مهر

0

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:بازدید: ۴۵
برچسب ها: