نقشه راه افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد طراحی می شود

یکشنبه - ۸ مهر ۱۳۹۷
نقشه راه افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد طراحی می شود

مشاور امور پژوهش اتاق تعاون ایران گفت : به دنبال طراحی یک مدل و نقشه راه هستیم تا مکانیسم عملی برای افزایش سهم بخش تعاون، با کمک اتاق ها، اتحادیه ها و تعاونی ها و سایر نهادهای حاکمیتی تبیین شود

شورای پژوهش بخش تعاون با هدف تشکیل محملی برای ایجاد خرد جمعی در راستای حل مسائل و مشکلات بخش تعاون با توجه به ظرفیت های بخش تعاون درشرایط کنونی و بررسی راهکارهایی برای حل این مشکلات، با حضور رئیس اتاق تعاون، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، دبیرکل اتاق تعاون، معاونت پشتیبانی، برنامه ریزی و تحقیقات اتاق تعاون، مشاور امور پژوهش اتاق تعاون، اساتید دانشگاهی و نخبگان حوزه اقتصاد و تعاون، در اتاق تعاون ایران جلسه ای برگزار کرد.
حسینی نیا مدرس دانشگاه در ادامه این نشست به پتانسیل های بخش در شرایط کنونی اشاره کرد و گفت: برای بررسی مشکلات بخش تعاون نیاز به آسیب شناسی مشخصی است اما با تجارب بین المللی و داخلی بخش، می توان اذعان داشت که تعاون ظرفیت انجام کار و ایفای نقش موثر در اقتصاد مردمی و اقتصاد مقاومتی را دارد.
مشاور اتاق تعاون ایران افزود : مکانیسم ها، رویه ها و ساختارهایی که تاکنون در پیش گرفته شده، چندان موثر نبوده است و با تجربیات داخلی و بین المللی موجود، باید مهندسی مجدد در مکانیسم ها و رویه ها داشته باشیم که به تقویت نقش بخش تعاون منجر شود.
این مدرس دانشگاه بیان کرد : افزایش سرمایه اجتماعی در بخش تعاون، افزایش باورمندی به توانمندی های بخش تعاون، چه در مسئولین و چه در مردم موضوع بسیار مهمی است. همچنین ایجاد ظرفیت های علمی، پژوهشی که عمق استراتژیک را به مباحث کلان بخش تعاون بدهد، باید انجام شود و این مهم می تواند در قالب تشکیل اتاق های فکر، ارتباط بیشتر با دانشگاه، راه اندازی مکانیسم هایی که توسعه فن‌آوری نوین در بخش تعاون را به دنبال داشته باشد، به عنوان یک اولویت ها باید در نظر گرفته شود.
وی ابراز امیدواری کرد این جلسات مفید و موثر واقع شود و گفت: در شرایط کنونی اقتصاد کشور، باید تمام بخش ها احساس تکلیف کرده و با بسیج منابع بتوانند ایفای نقش کنند.
 منبع: خبرگزاری صدا و سیما
0

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:


برچسب ها: