هماهنگی با مدیران بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به بوم‌گردی

شنبه - ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
هماهنگی با مدیران بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به بوم‌گردی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از هماهنگی با مدیران بانک‌ها به منظور ارائه تسهیلات، شناسایی و رونق بخشیدن به طرح‌های گردشگری و صنایع دستی خبر داد.

محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) درباره طرح ویژه ایجاد ۱۴۰ هزار شغل برای رونق بخشیدن به حوزه‌های گردشگری و صنایع دستی، گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشستی با رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور پیگیری این هدف‌گذاری کمی در سال ۹۸ برای ایجاد اشتغال انجام داده است تا از ظرفیت اشتغالزایی این حوزه بهره گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: شورای عالی اشتغال تعهدات تمام دستگاه‌های اجرایی در زمینه اشتغال را پیگیری می‌کند که از اهم این حوزه‌ها، زمینه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است زیرا ظرفیت بالایی برای توسعه دارد.

وی یکی از مشکلات حوزه گردشگری را عدم شناسایی طرح‌های گردشگری از سوی بانک‌ها دانست و توضیح داد: بانک‌ها یک طرح تولیدی را خوب می‌شناسند و برای حمایت از آنها راحت عمل می‌کنند ولی مثلا یک طرح بوم‌گردی با مشکلاتی روبرو است لذا ما برای استاندارد کردن فرمت‌های مربوطه به منظور پرداخت وام در حوزه گردشگری با همکاری سازمان میراث فرهنگی تلاش کردیم.

شریعتمداری گفت: تلاش شد با مدیران بانک‌ها هماهنگی لازم به وجود آید تا تسهیلات به بوم‌گردی و حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارائه شود.

منبع: ایلنا

0

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:بازدید: ۱۰
برچسب ها: