همسان‌سازی حقوق‌ها به‌زودی اجرایی می‌شود/صدور کارت اعتباری خرید برای بازنشستگان

شنبه - ۱۷ شهریور ۱۳۹۷
همسان‌سازی حقوق‌ها به‌زودی اجرایی می‌شود/صدور کارت اعتباری خرید برای بازنشستگان

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از صدور کارت اعتباری برای بازنشستگان با همکاری بانک رفاه کارگران خبر داد.

سیدتقی نوربخش در مراسم بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان در بوستان لاله تهران اظهار داشت: بازنشستگان و بیمه‌شدگان صاحبان اصلی سازمان تأمین‌اجتماعی هستند و مهمترین مأموریت این سازمان خدمت‌رسانی به بازنشستگان و تأمین معیشت و درمان آنان است.

نوربخش با اشاره به کاهش قدرت خرید بازنشستگان در ماه‌های اخیر که نتیجه تحریم های ظالمانه دشمنان است، گفت: ما از ابتدای انقلاب در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان ایستادگی کرده‌ایم و البته ضمن تحمل مشکلات برای رفع آنها و بهبود زندگی و معیشت مردم نیز تلاش می‌شود.

وی با بیان اینکه در ۴ سال گذشته حقوق بازنشستگان ۱۱۰ درصد افزایش یافته، اظهار داشت: با وجود این افزایش‌ها هنوز هم وضعیت معیشت و زندگی بازنشستگان با خواسته‌ها و انتظارات برحق این عزیزان فاصله دارد و باید تلاش بیشتری برای بهبود وضع معیشت بازنشستگان انجام شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را گامی در راستای بهبود وضعیت معیشت این عزیزان دانست و گفت: این قانون با پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسیده و براساس آن تاپایان سال دوم برنامه ششم توسعه یعنی تا پایان سال جاری به اجرا گذاشته شود.

نوربخش ادامه داد: با توجه به اینکه براساس قانون بودجه سال‌جاری کشور پرداخت ۵۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسیده و آئین نامه اجرایی این قانون نیز به تصویب هیأت دولت رسیده، با ایجاد سازوکار مناسب امکان تأمین نقدینگی و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان فراهم می‌شود و قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری اجرا می‌شود.

وی از هزینه‌کرد ۷ هزار و ۹۱۶ میلیارد تومانی سازمان تأمین اجتماعی برای خدمت‌رسانی به جامعه تحت پوشش در ماه گذشته خبر داد و گفت: تأمین این حجم بالای نقدینگی و هزینه کرد آن برای خدمت به اقشار وسیع تحت پوشش بدون اتکاء به دولت افتخار سازمان تأمین اجتماعی است.

نوربخش بر لزوم انجام اقدامات موثر بر زندگی بازنشستگان تأکید کرد و گفت: با اقداماتی که در سازمان تأمین اجتماعی انجام می‌شود امیدواریم شاهد بهبود وضعیت زندگی و معیشت بازنشستگان عزیز باشیم و ما از هیچ اقدامی برای ارتقاء خدمات به این عزیزان فروگذار نخواهیم کرد.

وی با اشاره به اجرای قانون واریز منابع بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی به خزانه، گفت: با این کار هزینه های درمان سازمان تأمین اجتماعی شفاف تر شده است و از سایر منابع در بخش درمان هزینه نمی‌شود.

منبع: ایلنا

0

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:بازدید: ۱۱۲
برچسب ها: