واگذاری نیروگاه گازی خلیج فارس به سازمان تأمین اجتماعی

چهارشنبه - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
واگذاری نیروگاه گازی خلیج فارس به سازمان تأمین اجتماعی

سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تأمین اجتماعی از واگذاری نیروگاه برق خلیج فارس به این سازمان در قالب پرداخت بدهی دولت خبرداد.

حسین امیری گنجه سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تأمین اجتماعی در جلسه مشترکی با سازمان خصوصی سازی اظهار کرد: واگذاری این نیروگاه به تأمین اجتماعی حدود ۱۰ سال قبل به تصویب هیأت دولت رسیده بود، اما مشکلاتی برای اجرای این مصوبه ایجاد شده بود که این مسئله با پیگیری‌های این سازمان و همکاری سازمان خصوصی حل شد و این نیروگاه به طور ۱۰۰ در صدی در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفت و این تصمیم نهایی شد.

وی ادامه داد: میزان تولید نیروگاه خلیج فارس در سال ۱۳۹۶ برابر با ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار مگاوات ساعت بوده است. از این رو این نیروگاه در تأمین برق جنوب کشور و پایداری شبکه نقش بسزایی دارد و در کل دنیا فقط ۱۵۲ نیروگاه با ویژگی‌های نیروگاه خلیج فارس وجود دارد که این نیروگاه پیشرفته‌ترین نیروگاه کلاس E کشور است. مساحت زمین این نیروگاه یک میلیون و ۶۵ هزار متر مربع است.

امیری گنجه از واگذاری سهام این نیروگاه در بورس خبر داد و گفت: این مجموعه در مرحله اول به شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) واگذار می‌شود و بعد از آن نسبت به عرضه سهام آن در بورس اقدام خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

0

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:بازدید: ۱۳
برچسب ها: