پیام نور و کانون عالی انجمن های کارفرمایی تفاهمنامه امضا کردند

دوشنبه - ۲۴ دی ۱۳۹۷
پیام نور و کانون عالی انجمن های کارفرمایی تفاهمنامه امضا کردند

رؤسای دانشگاه پیام نور و کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

این تفاهمنامه شنبه به امضای محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور و حمیدرضا سیفی رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی رسید .
رئیس دانشگاه پیام نور در این مراسم گفت: مفاد تفاهم نامه در راستای بیانات رهبر انقلاب، دغدغه خانواده ها و همچنین طرح تحول مهارت افزایی تدوین شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
زمانی دو محور اساسی این تفاهم نامه را استفاده دانشگاه از امکانات و تسهیلات کانون های عالی انجمن های صنفی و بهره گیری کانون ها از بستر الکترونیکی و سایر توانمندی های دانشگاه عنوان کرد.
وی در این مراسم که در ساختمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، افزود: پیام نور با گستردگی جغرافیایی و ۴۰ نمایندگی در سایر کشورها توانمندی لازم را برای آموزش مورد نیاز کانون ها دارد.
وی خاطرنشان کرد: رسالت دانشگاه تربیت نیروهای مومن و متخصص در همه زمینه ها است؛ اما در کنار این تخصص، دانشجو نیازمند کسب مهارت های عملی است تا بتواند گره از اجرایی شدن طرح های اقتصادی بگشاید.
زمانی گفت: دانشگاه باید توانمندی خود را به صنعت اثبات کند تا بخش های خصوصی و صنعت به سمت دانشگاه ها ترغیب شوند.
وی به برخی از تفاهمنامه های این دانشگاه از جمله امضای تفاهم نامه با سازمان فنی و حرفه ای اشاره کرد و افزود: در حال حاضر دانشگاه با دو بخش خصوصی و دولتی فعالیت مشترک دارد و امید است که خروجی این همکاری ها به سمت دانشگاه و صنعت بازگردد.
رئیس دانشگاه یادآور شد: تفاهم نامه می تواند حلقه مفقوده میان دانشگاه و صنعت را پر کند و الگویی برای سایر دانشگاه های کشور باشد.

**صنعت نیازمند تحقیقات کاربردی است
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی نیز در این مراسم اظهار داشت: تحقیقات دانشگاهی باید از حوزه نظری خارج شده و جنبه کاربردی پیدا کنند.چنان چه تحقیقات جنبه نظری پیدا کنند، فناوری پدید می آید؛ مسئله ای که نیاز امروز صنعت است .
سیفی صنعت کشور را مونتاژ محور (کپی محور) دانست و افزود: کانون عالی انجمن های صنفی جزو فراگیرترین تشکل های اقتصادی کشور است و خروجی همکاری مشترک آن با دانشگاه ها میتواند صنعت کشور را از مونتاژ محوری خارج کند.
وی از جمله مفاد این تفاهم نامه را تشکیل پایگاه کانون های عالی در مراکز دانشگاه پیام نور، تعاریف پایان نامه های دانشجویی جهت خارج شدن از حوزه های نظری و تشکیل استارت آپ ها در حوزه صدور خدمات فنی و حرفه ای، کارآفرینی و کارگری و… برشمرد.
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی خاطرنشان کرد: در راستای چنین تفاهم نامه هایی اطمینان نداشتن از دانشگاه ها در جهت همکاری با صنعت نیز رفع می شود.

**ارتباط دانشگاه با صنعت در قانون ششم توسعه لحاظ شده است
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: هر کشوری جهت توسعه یافتگی نیازمند تقویت نهاد دانشگاه، صنعت و همچنین ارتباط این دو با یکدیگر است.
علی بختیار افزود: امضای این تفاهم نامه نیز در خصوص ارتباط صنعت و دانشگاه اقدام مطلوبی است که در راستای تقویت این تعامل و همچنین توسعه یافتگی شکل گرفته است.
وی افزود: در قانون ششم توسعه نیز موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه مطرح شده است و مجلس از قوانینی که ارتباط بین این دو نهاد را تسهیل کند، حمایت می کند.

0

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:بازدید: ۱۱۰
برچسب ها: