پیشنهاد افزایش حقوق مستمری بگیران

شنبه - ۲۴ فروردین ۱۳۹۸
پیشنهاد افزایش حقوق مستمری بگیران

افزایش حقوق سایر سطوح مستمری‌بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی، با حضور نمایندگان تشکل‌های بازنشستگی و کارشناسان این سازمان به بحث گذاشته شد

پس از تصویب افزایش ۳۶.۵ درصدی حقوق بازنشستگان حداقل بگیر سازمان تامین اجتماعی، افزایش حقوق سایر سطوح مستمری‌بگیران و بازنشستگان این سازمان در جلسه امروز محمدحسن زدا با نمایندگان تشکل‌های بازنشستگی و کارشناسان این سازمان به بحث گذاشته شد.

در این جلسه با همفکری شرکت کنندگان توافق شد که پیشنهاد افزایش حقوق سایر سطوح به میزان ۱۳ درصد بعلاوه ۲۶۱ هزار تومان از سوی سازمان تأمین اجتماعی برای تصویب نهایی به هیأت وزیران ارائه شود.

محمد حسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی در این جلسه گفت: نظرات کانون عالی بازنشستگان برای افزایش حقوق سایر سطوح مستمری بگیران را دریافت کردیم. پیشنهاد کانون عالی بازنشستگان، همان پیشنهاد شورای عالی کار که برای سایر سطوح افزایش ۱۳ درصدی همراه با ۲۶۱ هزار تومان موافق است به همین دلیل ما نیز این موضوع را مصوب و برای تصویب نهایی به هیئت دولت ارسال می‌کنیم.

وی افزود: به عنوان مثال اگر بازنشسته‌ای سه میلیون تومان دریافتی دارد این مبلغ ضربدر ۱۳ درصد به اضافه ۲۶۱ هزار تومان محاسبه شده و از تلاش ما این است که از اردیبهشت ماه این افزایش اعمال شود.

زدا گفت: حداقل‌بگیر‌ها نیز که تکلیف آن‌ها مشخص است و از افزایش ۳۶.۵ درصدی برخوردار خواهند بود به طوری که کسی که سال گذشته یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کرده، در سال ۹۸، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی افزود: متخصصین سازمان تأمین اجتماعی پنج سناریو تعیین کرده بودند و همچنین به تورم و مصوبه شورای عالی کار و به پیشنهاد دولت و صندوق بازنشستگی کشوری توجه کرده‌ایم و همچنین به کسانی که بیشتر از ۳۰ سال پرداخت حق بیمه و تعهد بیمه‌ای داشتند نیز توجه کردیم.

زدا با اشاره به اینکه طبق اعلام بانک مرکزی، تورم ۲۶.۵ درصد است، گفت: در پیشنهاد خود به ترکیب تورم و حداقل‌بگیر‌ها نیز توجه کردیم و در نهایت ترکیب این دو را با هم در نظر گرفته‌ایم.

وی افزود: این مصوبه در هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی و هیئت دولت پیگیری می‌شود و تمام سعی ما این است که از اردیبهشت این افزایش را انجام دهیم.

علی اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه از همفکری ایجاد شده و دریافت نظرات شرکای اجتماعی برای میزان افزایش حقوق مستمری بگیران از سوی سازمان تامین اجتماعی قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

0

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:بازدید: ۲۷۸
برچسب ها: