گفتگوی اختصاصی تشکل نیوز با اصغر آهنی ها

سه شنبه - ۲۴ مرداد ۱۳۹۶
گفتگوی اختصاصی تشکل نیوز با اصغر آهنی ها

پیرامون عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه تشکل های کارگری و کارفرمایی

 

تشکل نیوز: جناب آقای آهنی ها با سلام، لطفا اگردر خصوص نقاط قوت و ضعف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه تشکل های صنفی و انتظاراتتان از وزیر آینده مطلبی دارید، بیان بفرمایید.

با سلام و تشکر از شما، باید به عرض برسانم در دوره وزارت آقای ربیعی و در چهار سال گذشته چند نکته پررنگ شد از جمله موارد زیر:

  • ارتباط وزارت کار و کانون کارفرمایی بیشتر و بهتر شد.

  • انتقال مسئولیت ها و تفویض اختیار به تشکلات کارفرمایی بیشتر شد.

  • موضوع سه جانبه گرایی نسبت به گذشته تقویت شد.

و اما مهمترین انتظار ما که بیشتر به تداوم نکات مثبت بر می گردد به این شرح است:

  • تقویت سه جانبه گرایی و استفاده از تشکل ها بیش از پیش با توجه به این که کانون کارفرمایی کشور تنها تشکل خصوصی است و هیچگونه وابستگی دولتی ندارد

  • حضور نمایندگان کارفرمایان در تمام کارگروه های وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی بصورت رسمی و به منظور تقویت بخش تولید و اشتغال در کشور

  • احیای شورای عالی تامین اجتماعی و نحوه اصلاح امور سازمان تامین اجتماعی با توجه به اینکه صندوق تامین اجتماعی صندوقی بین النسلی است و متعلق به همه کارگران و کارفرمایان است و در دو دوره قبل نحوه اداره آن دولتی شد.

  • اصلاح قوانین مرتبط با کار و تامین اجتماعی و بیمه بیکاری و قوانین مرتبط با مشارکت تشکل های کارفرمایی و کارگری به نحوی که دوباره دچار مسایلی مانند قانون کار نشویم که بدون مشورت تهیه و به مجلس ارایه گردد و بعد مجبور به بازگشت آن بشویم. لازم است قوانی با توجه به شرایط کار اصلاح و به روز گردد و منافع کارگر و کارفرما بطور کامل در آن دیده شود.

  • نکته دیگر اینست که دستگاه های زیادی در امر آموزش در کشور ورود دارند و متولی هستند. اعتقاد ما اینست که آموزش باید در کشور متمرکز گردد و بخش های وابسته به وزارت کار و وزارت آموزش و پرورش باید متمرکز گردند و مهارت آموزی با آموزش نظری ترکیب گردد.

 

– رئیس انجمن صنفی کارفرمایی کاشی، سرامیک تزیینی کشور

– رئیس انجمن صنفی کارفرمایی غیرفلزی استان قزوین

– نایب رئیس کانون کارفرمایان استان قزوین

– عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایان کشور

 

 

 

0

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:بازدید: ۵۳۰
برچسب ها: