۵۳۸ هزار راننده برای بیمه تکمیلی ثبت نام کردند

پنج شنبه - ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
۵۳۸ هزار راننده برای بیمه تکمیلی ثبت نام کردند

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: تاکنون 538 هزار نفر از رانندگان و همسران آنها در سطح کشور برای استفاده از بیمه تکمیلی ثبت نام کرده اند.

عبدالهاشم حسن نیا ‘ روز چهارشنبه در پایانه حمل بار شهرستان مبارکه در جمع رانندگان افزود: ۹۰ درصد از بار و مسافر در کشور از طریق جاده حمل می شود و مسئولیت سنگینی برعهده وزارت راه و شهرسازی است.
وی، به نقش تنظیم گری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در روابط صاحب بار، شرکت و رانندگان اشاره کرد و گفت: انباشت مشکلات رانندگان از یک سو و وضعیت سخت اقتصادی کنونی از سوی دیگر، اصلاح شرایط را زمان بر کرده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با اشاره به توجه این سازمان به مباحث معیشتی و مشکلات اقتصادی رانندگان افزود: به دنبال ایجاد تسهیلات قرض الحسنه برای رانندگان و ارائه تسهیلات کم بهره به این قشر هستیم.
وی افزود: با تکیه بر اسناد بالادستی خدمات عرضه شده به رانندگان بهبود خواهد یافت.
حسن نیا در رابطه با مشکل تامین لاستیک، قطعات و تعمیرات نیز افزود: طی جلسات متعدد مقرر شد لاستیک با ارز دولتی وارد شده و در اختیار رانندگان قرار گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور همچنین در حاشیه آغاز عملیات احداث سه پروژه عمرانی راه و شهرسازی مبارکه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا از شهرستان های اصفهان و مبارکه به عنوان قطب ها و کریدورهای حمل و نقل کشور نام برد و افزود: این دو شهرستان در حمل و نقل از اهمیت خاصی برخوردارند.
حسن نیا افزود: استان اصفهان با داشتن حدود ۳۵ هزار دستگاه وسیله نقلیه و حمل و نقل بار و مبارکه با سه هزار دستگاه نشان می دهد که این دو شهرستان از جایگاه ویژه ای در حمل و نقل بار در کشور برخوردارند.
وی اضافه کرد: از سوی دیگر اصفهان، یکی از استان های حساس در کریدورهای شمال – جنوب و شرق – غرب کشور محسوب می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: پروژه ای که امروز عملیات احداث آن توسط اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان آغاز شد حدود ۲۲ کیلومتر از مسیر آن بصورت چهار خطه و از محل اعتبارات ملی و استانی تامین می شود.
وی یادآور شد: این کریدور، مرکز و شمال غرب کشور را به استان های تهران، اصفهان وهمچنین بروجن، لردگان به سمت ایذه و باغملک و در نهایت بندر امام وصل می کند و همچنین از مسیرهای دیگری به بندر بوشهر نیز متصل می شود.
حسن نیا افزود: با توجه به هماهنگی های انجام شده توسط اداره کل راه وشهر سازی، امید است تا پایان سال آینده، این محور چهار خطه شود و مردم بتوانند برای تردد در این مسیر که از مسیرهای پرتصادف محسوب می شود به آرامی و ایمن عبور کنند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، از جمله برنامه های این سازمان را توسعه شبکه بزرگراهی و آزاد راهی عنوان کرد و گفت: ایمن و کیفی سازی وضع موجود جاده ها در دستور کار این سازمان قرار دارد و امید است بتوانیم با تامین اعتبار بیشتر و رفع مشکلات موجود خدمات بهتری برای تسهیل رفت و آمد مردم در جاده ها ارائه دهیم.
وی، همچنین با اشاره به اینکه بخشی از ترافیک جاده ها به خاطرتولید کارخانجات صنعتی مانند سیمان، فولاد، ذوب آهن و پالایشگاه است گفت: این صنایع به دلیل تقاضای سفر و حمل و بار، در ترافیک جاده ای سهم دارند و اگر در اجرای پروژه های عمرانی مشارکت کنند، زمینه تسهیل حمل بار و مسافر و همچنین کاهش هزینه های بار از مبدا تا مقصد را فراهم می نمایند.
حسن نیا خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر صنایع بزرگ استان اصفهان به عنوان پایلوت برای اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی این استان مشارکت کرده اند.
به گزارش ایرنا، عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح بلوار امیرکبیر و تقاطع غیرهمسطح لاو- مجلسی شهرستان مبارکه روز چهارشنبه با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور آغاز شد.
باند دوم جاده مبارکه – بروجن به طول حدود ۲۶ کیلومتر و با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان، تقاطع غیرهمسطح بلوار امیرکبیر با اعتبار حدود پنج میلیارد تومان و همچنین تقاطع غیرهمسطح لاو – مجلسی با مشارکت فولاد مبارکه با اعتبار چهار میلیارد تومان اجرا خواهد شد.
شهرستان مبارکه در فاصله ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.

منبع: ایسنا

0

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:


برچسب ها: